Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taman Negara

Taman Negara je deštný prales v centrální pevninské Malajsii se statutem národního parku. Díky tomu je poměrně snadno přístupný, správa parku zde udržuje pěšiny a vybudovala vcelku dobré značení. Po džungli jsou rozmístěny obyvatelné posedy pro cca 10 lidí, místo je nutné si předem rezervovat. Pokud toužíte relativně bezpečně navštívit deštný prales, je Taman Negara ideální místo. Park nabízí několik různých okruhů, od jednodenních až po devítidenní výstup na Gunung Tahun, nejvyšší sopku v pevninské Malajsii. Do odlehlejších oblastí je nutné najmout si průvodce, pravidlo však není nijak vynucováno. Vstupné 6 Kč nás potěšilo.

S Myší jsme se dohodli na kompromisu, tři dny a dvě noci, cca 30 km okruh. První noc číhání na zvěř v posedu, druhou camping u divoké řeky. Sopku necháváme na příště.

Jak jsme zjistili, v deštném pralese je dost vlhko a vedro. První den jsme s vypětím všech sil dali 11 kiláků. Úplně vyšťavení jsme se připlahočili k posedu. Uvařili silnej čaj a společně s osmičlennou upocenou posádkou číhali na zvěř, naštěstí vál příznivý vítr. Skóre: 2x Tapír, 1x Bos gaurus. Druhý den „procházka“ k řece a koupačka. Druhou noc jsme zakempili u řeky v altánku, v noci bestiální průtrž. Třetí den procházkou zpět do civilizace.

Abych to shrnul, jak už jsem psal, je tam dost vlhko. Tak vlhko, že nepoznáte, jestli jste zrovna brodili řeku, nebo vylezli na delší mez. Tekl pot, tekla krev a občas tekly aj nervy. Jediný co neteklo, bylo čůrání, každej jsme vypotili 4 litry vody denně. Bahno, pijavice a všelijaký ostnatý liány co se zakousnou a nepustí. Naštěstí moskytů bylo jen pár. Vodu z potoků jsme čistili stříbrem. Skóre na vybavení: 1x protrženej bágl, 1x nalezenej lodní vak. Nakonec dost dobrý! Myš už nikdy do žádnýho byť jen vlhčího lesa nejde, maximálně prej v Ochozi na houby. Foto bohužel nic moc, je tam tma jako v řiti.

Tak zatím zdárek, teď jedeme relaxovat na pláž.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pozdrav z Krasu

(ivan&zdena, 19. 8. 2011 15:20)

Ahoj Honzo a Míšo,tak vás stále sledujeme a fandíme ste teda fakt borci....
Ja jsem se Zdenou absolvoval Rak. Alpy,kolo,turistika,jezera,bylo tam moc fajn i když pro Zdenu 10km stoupání na kole bylo přece jen těžší,ale co neujela poctivě odtlačila.Naštěstí nám docela vyšlo počasí,takže z 11 dní jen jeden lehce zapršel což při letošním opravdu hodně rozmarném létu byl zázrak.Já jsem si dal na konci opět Salzkammergut trophy a optoti loňsku jsem se na trati 55km s přev.1600m.n.m. zlepšil o 35 min!! Prostě čím starší tím lepší.
Honzo mějte se moc fajn,ať vám vydrží elán a hlavně zdraví a když přijde náhodou nějaká ta ponorka tak ju torpédujte vzpomínkou na zblázněnou a uhoněnou Evropu....takže páček a majte se Ivan a Zdena

Re: pozdrav z Krasu

(M&H, 19. 8. 2011 15:54)

Ivane ty si drak! My uz jsme u moriska, mame chajdu kousek od plaze a dokonce wifi. Jmenuje se to tu Cherating, takova ospala dira. Plaz mame sami pro sebe. Po tom parku potrebudem voraz, asi zustanem tyden.. Pozdravuj Zdenku a at se dari. Napis mi nejaky novinky z haklu - ale na mejl. Čágo!