Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přípravy

Prví zásadní krok byl učiněn. Dal jsem výpověď. Od 1.1.2011 jsem nezaměstnaný. Bude se mi stýskat, ale zas tak moc ne :). Myš to má volnější a už je taky domluvená s šéfovou. Říjen bude ještě pracovní, páč je sezóna, ale listopad strávíme vyřizováním. Kdo podobnou cestu nepodnikl neví, s jakým papírováním se musí vypořádat.

Jsou to víza, tedy ne na celý svět, ale na prvního půl roku. Írán, Pakistán, Indie. Trochu se bojíme následků povodní v Pakistánu, ale pořád lepší než Afganistán. Co se víz týče, veškeré info naleznete na mzv.cz. Vyžaduje to několik výletů do matky měst a poměrně tučné poplatky.

Očkování. Nejsme žádný béčka a tak jsme proočkovaní už z dřívějších cest. Ale některá očkování je nutné po pár letech obnovit. Např. Břišní tyfus, ale to je v kompetenci Myšky, má totiž patent na farmacii :p. Pokud chce člověk vyrazit, měl by mít žloutenku A+B, břišní tyfus, meningitídu, žlutou zimnici, snad i choleru a vzteklinu, ale na to asi kašlem. Už tak jsme do toho vrazili dost. Antimalarika je nejlepší koupit přímo v zahraničí, nejen že jsou výrazně levnější, ale taky účiná na místní kmeny.

Pojištění zařízeno, necelých 8k na rok, to je lambáda. Dále mezinárodní řidičák 50 Kč. Letenka cca 8k, jednosměrná.

Hohohooo, 5.1. letíme. Vše je již připraveno. Do Íránu nám nedali víza a tak letíme přímo do Dílí. Prvním cílem bude Rajastán. Očekávám velmi kvalitní fotečky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

víza

(Šáry, 3. 1. 2011 10:10)

Ahojky cestovatelé, proč jste nedostali víza do Iránu?

Re: víza

(HONaz, 12. 1. 2011 12:09)

Ani pořádně nevím, jsou to másla :) Od posledních voleb je tam dost dusno..

Šťastný let

(Kateřina, 4. 1. 2011 17:36)

Hola Honzi, nestavila jsem se v práci, páč jsem ležela ve špitále s náhlou břišní příhodou. Na Silvestra mě pustili. Tak alespoň takhle chi popřát šťastnou cestu, krásné cestování hlavně ve ZDRAVÍ A POHODĚ. Doufám, že se budeš ozývat a kdyby něco se přihodilo, cokoli, tak jsem zde (teda spíše na mým majlu kaca.hary@post.cz)

Tak hodně sil a čus

Kačaba

Re: Šťastný let

(Honza, 12. 1. 2011 12:07)

Díky Katy a měj se fajn!

fotečky

(danaue, 5. 1. 2011 19:10)

http://danaue.rajce.idnes.cz/silvestr_Zbraslav_2010/