Jdi na obsah Jdi na menu
 


Munnar

16. 3. 2011

Munnar leží v pohoří Western Ghats, které se táhne kolem západního pobřeží a vytváří hranice několika států. Je to to stejné pohoří jako v Madikery. Munnar je cca 1500 m.n.m. a je tu pohodovej luft. Lidi jsou trochu drsnější, ale to tak už v horách bejvá. Hlavním artiklem je zde čaj. Plantáže, převážně patřící TATA, obklopují celé město a jsou roztroušeny širokodaleko.

Po návštěvě trekingové agentury jsme se Míša, Bagr a já vydali na vlastní pěst do kopců. Za zmínku stojí cca 3 hodinová procházka z Hill top station do Yelepati – ideální je neděle, páč na plantážích nikdo nehlídá a dá se v pohodě projít. (Před pár dny jsme měli trošku problém s hlídačem. Borec metr padesát, v ruce dřevěnou tyčku a hustej jaxwiňa. Nechybělo moc a rozhodili jsme mu sandál, nakonec si na nás zavolal managera. Show maximální.) Dále nás zaujala přehrada Kundala. Vyzkoušeli jsme novou mačetu, uvařili večeři a chystali se postavit stan. Pak se zjevil nějakej strejda s tím, že je tam spoustu slonů. Po poslední zkušenosti se slonama mě to moc nepotěšilo a Mišku s Bagrem už vůbec ne. Neuspěl jsem s vysvětlováním, že slon neumí vylézt do prudké meze a že se mu dá takhle zdrhnout – tedy pokud máte po ruce prudkou mez a to jsem měli. Už skoro potmě jsme se vydali na stopa. Chytli jsme náklaďák se zeleninou a kořením. Na korbě voněl koriandr a vítr nám tu vůni vháněl do tváří, měsíc osvětloval krajinu a kolem se míhaly siluety a stíny stromů na pozadí hor. Za hoďku jsme byli zpět v Munnaru.

Po 6 hoďkách v buse (jo, busy tu nemaj okna jen to čelní, což skvělý) jsme dorazili do Allepey, tak uvidíme.. Zdárek jak párek!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pozdrav

(babi děda, 19. 3. 2011 16:59)

po shlédnutí vašich fotek jsme si ještě po internetu prohlédli další fota od stejných dobrodruhů, tak máme ucelený přehled vašich cest. Hlavně budte opatrní!Myslíme na vás!

Re: pozdrav

(honza, 28. 3. 2011 15:43)

Ahojte, fotky vkládám právě teď. Dřív to nešlo. Tímto Vás pozdravujeme jakožto i zbytek rodinky :)

Ahooj Vyyletniici :)

(Dave R., 23. 3. 2011 4:54)

Pekne se vam to plni ten vaas webiik jen co je pravda :)
Drzim vam palce a myslim na vaas,ahooj :)
(to je poprve v zivote co mam jako kontrolni kod TGMGS..Tomas Garyg Masaryk..peknej kood :)

sloni

(mamka, 17. 3. 2011 8:29)

Nepochlubil jsi se, že jste měli zkušenost se slony!?